Сонячні панелі - що це таке і як вони працюють?
Сонячні панелі-це фотоелектричні установки, завдання яких полягає в перетворенні сонячної енергії в електрику. Отриману таким чином енергію можна використовувати для живлення всіх пристроїв в будинку, включаючи внутрішнє і зовнішнє освітлення, а також для нагріву води і центрального опалення.
Як працюють дивимося на сайті Prel.prom.ua фотоелектричні та сонячні панелії (фотоелектричні установки)?
Ну а найважливішими пристроями такого типу установок, як ми читаємо в дослідженні для урядової програми "чисте повітря "1, є фотоелектричні панелі, тобто модулі, побудовані, зокрема, з невеликих кремнієвих осередків. Падаюче на них випромінювання створює електрорушійну силу. Потім постійний струм від панелей починає протікати через споживача, тобто наступний компонент системи.
Що стосується утилітарного характеру фотоелектричних установок, то, оскільки побутовим приладам потрібно змінний струм з номінальною напругою 230 В і частотою 50 Гц, ще одним пристроєм є інвертор. Це перетворює постійний струм в змінний.
Типи фотоелектричних панелей На практиці використовуються різні типи фотоелектричних панелей. Однак на ринку, згідно з дослідженням " передовий досвід в МСП. Однак, згідно з дослідженням " передова практика в МСП. Фотоелектричні установки " 2, існує в основному три типи сонячних панелей: полікристалічні панелі, монокристалічні панелі і аморфні панелі.
Полікристалічні фотоелектричні панелі-це панелі, в яких клітини складаються з безлічі дрібних кристалів кремнію. Їх ефективність оцінюється в 14-18%. Виробництво полікристалічних панелей просте, а ціна нижча, ніж у монокристалічних елементів.
Монокристалічні кремнієві фотоелектричні панелі створюються з однорідного кристала кремнію з впорядкованою структурою, завдяки чому досягається відносно високий ККД, тобто в межах 20-23%.
Фотоелектричні панелі з аморфного кремнію характеризуються тонкими і гнучкими осередками, що дозволяє встановлювати їх на поверхнях з певною кривизною, але при цьому вони досягають низького ККД. Ефективність цього типу панелей оцінюється в 6-10%.
Технології сонячних панелей Сонячні панелі (фотоелектричні) використовують енергію сонячного світла для вироблення електроенергії. Фотони( частинки світла), що падають на сонячну батарею, вибивають електрони з кремнію, змушуючи їх рухатися - і таким чином текти постійний струм. А оскільки для живлення пристроїв ми використовуємо змінний струм (AC), разом з фотоелектричними панелями необхідно встановити інвертор (або перетворювач), який перетворює постійний струм в змінний.
Слід мати на увазі, що виробництво електроенергії за допомогою фотоелектричних панелей буде залежати від доступності сонячної енергії, тобто від часу доби, сезону або погодних умов. Продуктивність фотоелектричної установки також залежить від широти місцевості.
Сонячні панелі в порівнянні з сонячними колекторами Сонячні панелі вже були коротко розглянуті вище. У випадку з сонячними колекторами, однак, це пристрої, що використовують енергію сонячного випромінювання, яке досягає землі у вигляді електромагнітних хвиль. У сонячних колекторах ми маємо справу з фототермічним перетворенням, продуктом якого є тепло.
На ринку представлені різні типи сонячних колекторів. Сонячні колектори діляться на рідинні і повітряні. Рідинні колектори далі поділяються на плоскі пластини, вакуумні трубки і концентруючі колектори. Плоскі пластинчасті колектори найчастіше використовуються для нагріву побутової води - це найпопулярніший тип колекторів завдяки їх привабливою ціною і високої ефективності, якої вони досягають, незважаючи на просту конструкцію. Вакуумні трубчасті колектори безумовно відрізняються від плоских колекторів використовуваними розчинами, що впливає як на їх ціну, так і на ефективність. Повітряні колектори, з іншого боку, підходять тільки там, де ми хочемо отримати тепле повітря для вентиляційних систем опалення приміщень
Рубрика: Энергетика и Ресурсы. Читать весь текст на hitech.kr.ua.