Ведення бухгалтерського обліку-все, що вам потрібно знати
Підприємці все частіше приймають рішення вести бухгалтерію самостійно, тим самим скорочуючи витрати на свій бізнес. Однак, вирішивши вести бухгалтерію самостійно, підприємець повинен пам'ятати про декілька основних речей. Які? Ми пояснимо це нижче.
"BAS Бухгалтерія КОРП" https://crsu.kiev.ua/razdel-bas-erp/bas-buhgalteriya.html є професійним інструментом бухгалтера для ведення бухгалтерського і податкового обліку, підготовки та реєстрації податкових документів
Реєстрація бізнесу в CEIDG
Для відкриття бізнесу необхідно подати заявку в CEIDG. У заяві необхідно вказати організацію, яка буде займатися веденням бухгалтерського обліку компанії. Платник податків може вибирати між
передача ведення бухгалтерського обліку на аутсорсинг в бухгалтерську контору,
наймає власного бухгалтера,
самостійне ведення бухгалтерського обліку.
Зазвичай великі компанії зі значною кількістю співробітників вирішують найняти власного бухгалтера або створити бухгалтерський відділ всередині компанії. Однак це дуже дорого і для багатьох компаній може виявитися непідйомним з фінансової точки зору.
Вести бухгалтерію самостійно набагато дешевше, тому для багатьох підприємців це може виявитися привабливим. Крім того, невеликі компанії з доходом менше 1,2 млн євро можуть застосовувати спрощений порядок, що значно спрощує ведення бухгалтерського обліку.
Тому, якщо підприємець вирішить вести бухгалтерський облік самостійно, при заповненні форми ceidg йому слід залишити порожніми поля, в які необхідно внести інформацію про організацію, відповідальну за ведення бухгалтерського обліку. Крім того, ви можете ввести дані своєї власної компанії. Таким чином, підприємець інформує відповідні установи про те, що він веде бухгалтерський облік на умовах самозайнятості.
Госпрозрахунок-авансовий платіж прибуткового податку
Якщо підприємець має намір вести бухгалтерський облік самостійно, йому слід перш за все ознайомитися з книгою обліку доходів і витрат (KPiR). У більшості випадків авансові платежі з прибуткового податку розраховуються на його основі.
Книга обліку доходів і витрат використовується для реєстрації конкретних економічних подій в компанії. Він записує
дохід від продажів та інші доходи, які не пов'язані безпосередньо з підприємницькою діяльністю,
Закупівлі торгових товарів та основних матеріалів,
інші витрати, пов'язані з підприємницькою діяльністю.
Кожен підприємець в кінці кожного місяця повинен зробити роздруківку записів, зроблених в даному місяці. Ця роздруківка повинна бути підготовлена відповідно до шаблону, наведеного в Додатку 1 до постанови про ведення книги обліку доходів і витрат.
Реєстрація ПДВ
Важливо відзначити, що деякі види діяльності звільнені від реєстрації ПДВ. Інші, однак, обов'язково повинні бути зареєстровані в якості активних платників податків ПДВ. Тому, як тільки ви створили свій бізнес, важливо з'ясувати, чи звільняється ваш бізнес від ПДВ або ви абсолютно зобов'язані зареєструватися для сплати ПДВ.
Самостійне ведення бухгалтерського обліку проти правильного бухгалтерського програмного забезпечення
Підприємець, який самостійно веде бухгалтерський облік своєї компанії, повинен мати відповідну бухгалтерську програму. Ця програма дозволить вам надійно виконувати свої обов'язки, пов'язані з веденням бухгалтерського обліку. Тому слід вибирати таку програму, яка буде інтуїтивно зрозуміла і проста у використанні для платника податків.
Професійна бухгалтерська програма повинна дозволяти вести таку документацію, як
регістри ПДВ - у разі платників податків, зареєстрованих як активні платники ПДВ,
облік основних засобів і нематеріальних активів,
облік пробігу автомобіля (в кілометрах) для цілей ПДВ.
Бухгалтерські документи в більшості випадків повинні зберігатися не менше 5 років-рахуючи з кінця податкового року, в якому настав термін сплати прибуткового податку.
Зобов'язання, про які слід пам'ятати при веденні власного бухгалтерського обліку
Бухгалтерський облік у індивідуального підприємця включає в себе обов'язки, про які підприємець повинен пам'ятати. Щомісячні обов'язки, пов'язані з веденням бізнесу, включають:
сплата авансових платежів з прибуткового податку,
подання декларації з ПДВ та перерахування суми податку до відповідного податкового органу (у разі платників податків ПДВ),
сплата внесків на соціальне страхування,
друк і ведення податкової книги доходів і витрат.
Спочатку бухгалтерський облік для самозайнятих може здатися досить складним і вимагає самодисципліни. Однак підприємець, який одного разу використовує цю форму обліку, безсумнівно, витягне з неї користь. Госпрозрахунок сприяє більшій обізнаності про власний бізнес.
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на hitech.kr.ua.