Люди не завжди говорять правду. Тому є багато причин (не хочуть, не можуть, не знають). Інколи вони видають бажане за дійсне, чим спотворюють факти. Поліграф – це пристрій, що дає можливість визначити рівень правди в сказаному, але він не дає 100% вірний результат.
З чого складається апарат?
Сучасний поліграф має:
- датчики, що прикріплюються до тіла людини спеціальними затискувачами;
- інформаційні канали по яких передається інформація до блоку;
- операційна система – блок, де обробляється інформація;
- монітор, на якому відображаються дані у вигляді графіків.
Розшифровує графічні зображення поліграфорлог. Перевірка на поліграфі вважається успішною, якщо рівень правдивості у відповідях рівний 90%.
Як працює пристрій?
Робота поліграфа полягає у реєстрації змін в роботі парасимпатичної нервової системи людини. Це здійснюється за допомогою датчиків. Вони поділяються на основні та допоміжні. Перша група реєструє:
- глибину та частоту дихальних рухів;
- кількість сердечних скорочень (пульс);
- кров’яний тиск;
- шкірні реакції (температуру тіла, тремор).
Допоміжні датчики фіксують зміну тембру голосу, чистоту мовлення, напруженість м’язів. Поліграф реєструє реакції нервової системи, які виникають автоматично під час тестування. Це імпульси, що йдуть від головного мозку і не керуються свідомістю людини. Тому перевірка на поліграфі вважається ефективною в плані виявлення правди, оскільки обдурити пристрій неможливо.
Як виконується процедура?
Щоб опитування пройшло успішно, потрібно правильно підготуватись до тестування. Напередодні процедури полі графолог знайомиться з деталями справи, складає список питань. Перед тестуванням особі зачитують всі питання, що будуть ставитись. Щоб тест на поліграфі пройшов успішно, під час опитування не можна задавати додаткові питання, торкатись теми політики, релігії, сексу.
Процедура абсолютно не шкідлива для здоров’я людини, але перед опитуванням тестований зобов’язаний підписати договір. Там він зазначає, що проходить тест добровільно та без натиску. Під час процедури особа має сидіти рівно, дивитись перед собою, спокійно та чітко відповідати на питання.
Хто може пройти?
Раніше послуга поліграфа використовувалась лише у криміналістиці для виявлення брехні у свідченнях підсудних. Зараз тестування може пройти кожна цивільна особа за особистим бажанням. Але є категорії людей, яким не можна пройти поліграф. Це:
- старі люди;
- вагітні;
- діти до 16 років;
- особи, що мають хвороби серця, бронхіальну астму.
Заборонено проводити процедуру хворим на інфекційні та вірусні захворювання, а також особам після хіміотерапії.
Джерело: https://polygraph-kiev.com/
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на hitech.kr.ua.