Специфіка термічного гартування сталей

Специфіка термічного гартування сталей
18:00, 01 Июн.

Термообробка сталі

У сучасній промисловості термічна обробка сталі – це процедура, яка змінює фізико-хімічні властивості сталі з метою досягнення бажаного результату. Це надзвичайно важливо для створення багатьох продуктів, зокрема, деталей механізмів, автомобільних компонентів та різноманітних приладів. Термічне гартування сталі підвищує її міцність, твердість, пластичність, ударну в'язкість, зносостійкість і втомну міцність. Крім того, можна застосувати термічну обробку такого металу, як нержавіюча сталь, для підвищення її стійкість до корозії.

Ця процедура, зазвичай, передбачає нагрівання матеріалу до певної температури, а потім його охолодження з певною швидкістю. На температуру і швидкість охолодження впливають бажані властивості сталі. Наприклад, якщо мета полягає в тому, щоб підвищити міцність сталі, доречними є вищі температури та повільніші швидкості охолодження.

І навпаки, якщо ціль полягає в тому, щоб підвищити пластичність сталі, можна використовувати нижчі температури та більш швидкі темпи охолодження. Найпоширенішим методом термічної обробки сталі є відпал. У цій процедурі сталь нагрівають вище температури рекристалізації, а потім знижують із заданою швидкістю. Ця процедура розм’якшує сталь і полегшує її роботу. Це також підвищує пластичність і міцність матеріалу.

Обробка металів теплом може бути замовлена в компанії РГС УКРАЇНА, що спеціалізується на цьому виді робіт, яка робить термічку з застосуваням технології сильного нагрівання. Термічні печі використовуються для нагрівання сталі до певної температури, а потім охолодження із заздалегідь запрограмованою швидкістю. Активно термічні печі використовуються для нагрівання великої кількості сталі з метою виробництва деталей в автомобільній промисловості.

Термічна обробка сталі має вирішальне значення для виготовлення багатьох компонентів. Це може збільшити міцність на розрив, розтяжність, твердість, пластичність, ударостійкість, зносостійкість і стійкість до втоми речовин. Крім того, термічна обробка сплавів, таких як нержавіюча сталь, використовується для підвищення корозійної стійкості матеріалу.

Термічна обробка сталі, як правило, здійснюється за допомогою пристроїв для відпалу або нагрівання. В обох випадках сталь нагрівають до певної температури, а потім охолоджують із заданою швидкістю. Використовуючи відповідну термічну обробку сталі, виробники можуть створювати вироби, які є потужнішими, довговічнішими та більш схильними до зношування та корозії.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на hitech.kr.ua.